טנטרה כמהות הגבוהה של האדם

background
Buddhi Tantra
הטנטרה, "התורה הגדולה", משקפת את המהות הגבוה ביותר של האדם

אתה חייב קודם להבין מה היא אומרת ורק אז תוכל לתפוס את המהות שלה ואת מה שאני מנסה להעביר לך –
קודם כל זו לא גישה, אין בה מושגים, אין לה פילוסופיה והיא לא דת או תיאולוגיה, היא לא דורשת מילים, תאוריות ודוקטרינות. טנטרה פשוט מסתכלת על החיים כמכלול, היא מתבוננת בחיים בלי פילוסופיות בלי תאוריות, היא מתבוננת בחיים כמו שהם, בלי להביא את המיינד לתוך התהליך, כי המיינד מהווה את המכשול הראשון.

המיינד

המיינד מתחיל להשוות בין דברים, המיינד משליך מהעבר לעתיד ואז אין אפשרות לדעת את ההווה, אז "התורה הגדולה" נמנעת מהמיינד ומתמודדת עם החיים פנים אל פנים, בלי לחשוב שזה טוב וזה רע – היא פשוט מתמודדת עם מה שיש, לכן קשה לקרוא לה גישה או דרך.

"הכן" הגדול

הדבר נוסף שיש  לזכור זה שהתורה הגדולה היא "הכן" הגדול, היא ההכלה של כל מה שיש, היא אומרת "כן" לכל מה שקיים ואין בה דבר שדומה למושג "לא". התורה הגדולה לעולם לא אומרת "לא" לשום דבר, כי עם ה-"לא" המאבק מתחיל, עם "לא" אתה נהיה האגו – ברגע שאמרת "לא" למשהו, מיד הפכת לאגו, הקונפליקט נכנס ועכשיו אתה במלחמה.

התורה הגדולה אוהבת והיא אוהבת ללא תנאים. היא לעולם לא אומרת "לא", לשום דבר, בשום מקרה, כי כל דבר הוא חלק מהשלם ולכל דבר יש את המקום שלו בשלם. והשלם לא יכול להתקיים כשמשהו חסר בו.

השלם

השלם מתפקד כשלם, כשלמות אורגנית אחת, לא כמשהו מכני, הכל מקושר להכל.
עוד לא הייתה שום דת או תורה בעולם שאמרה "כן" להכל בלי להתנות את ה"כן" בלא או אבל. פשוט תגיד "כן" וה-"לא" יעלם, יעלם מההוויה שלך – כשאין לא… איך תוכל להילחם? אתה פשוט זורם, אתה נוצר ונמס, אתה נהיה אחד והגבולות כבר לא קיימים. ה-"לא" הוא שיוצר את הגבול, ה-"לא" הוא הגבול שמסביבך והגבול שמסביבך הוא האגו. ברגע שאתה אומר "לא" תתבונן… מיד משהו נסגר בתוכך וכשאתה אומר "כן", ההוויה שלך נפתחת…

האחד

אתאיסט אמיתי הוא זה שתמיד חוזר ואומר "לא" לחיים.
יכול להיות שאתה מאמין באלוהים אבל אם אתה אומר "לא" לחיים, האמונה שלך לא שווה דבר, האלוהים שלך הוא קשקוש. רק "כן" מלא וטוטאלי מגלה את אלוהים במלואו. כשאתה אומר "כן" לאקזיסטנס ,לפתע כל האקזיסטנס משתנה, מתעלה – אז כבר אין עצים, אין כבישים, אין אנשים ואין בעיות. לפתע הכל נהיה אחד והאחד הזה הוא אלוהים.

אדם דתי אמיתי הוא זה שאומר "כן" לכל דבר, לא רק לאלוהים, כי אתה יכול להגיד "כן" לאלוהים ו-"לא" לעולם, וזה מה שקורה היום כאשר מיליוני אנשים איבדו את השלמות שלהם כי הם אומרים "כן" לאלוהים ו-"לא" לחיים, והם אפילו חושבים שככל שהם יגידו "לא" לחיים הם לא יוכלו יותר להתמסר לאלוהים. הם מכחישים את העולם בכדי להתמסר לאלוהים.

הבריאה

קבלה שמתבססת על שלילה היא בכלל לא קבלה, היא קבלה מזויפת.
איך אתה יכול לקבל את הבורא בלי לקבל את הבריאה? אם אתה אומר "לא" לבריאה איך אתה יכול להגיד "כן" לבורא? הם אחד, הבורא והבריאה, זה לא שניים – הבורא הוא הבריאה ובתכלס אין שום הפרדה בניהם, רק אתה במיינד המפריד שלך יוצר את החלוקה השגויה.

הבריאה היא תהליך חיי. מנקודת מבט אחת זה מופיע בתור הבריאה ומנקודת מבט שנייה זה הבורא, אלו שני צדדים של אותה התרחשות. התורה הגדולה אומרת שאם אתה אומר "כן", אתה פשוט אומר "כן", אתה לא מצמיד את זה לאיזה שהוא "לא". רוב הדתות אומרות "לא" לעולם ו"כן" לאלוהים, הרבה קדושים וחכמים דמיקולו אמרו את זה בעבר – אלוהים אנחנו מקבלים ומאמינים בך, אבל לא מקבלים את העולם שבראת… איזו מין קבלה זו? אתה שופט, אתה מפריד לחלקים את הבריאה, אתה שם עצמך כשופט מעל אלוהים, אתה אומר: "אלוהים, את זה אני מקבל ואת זה לא…". מי שמך להיות לשופט על הבריאה? זה המיינד שלך. אי אפשר להגיע לאלוהות על ידי אמירת "לא". "לא" יוצר אגו ולאגו יש דרכים פתלתלות שבהם הוא מופיע שוב ושוב, חוזר שוב בפנים חדשות.

בכל ההיסטוריה לא היה אדם אחד שהגיע לאלוהים על ידי שלילה וויתור על העולם.
הבריאה מתרחשת עכשיו, הבורא נמצא כאן על כן קוראים לו יהוה – הווה.
המיינד לוקח אותך לפנטזיות על עתיד שלא קיים, לוויתור על מה שנמצא כאן ועכשיו לטובת אשליה שלא קיימת.

החזון

זה החזון של "התורה הגדולה" – תגיד "כן", תגיד "כן" לכל דבר.
אתה לא צריך להילחם, תגיד "כן", "כן" להכל, אתה בכלל לא צריך לחשוב, אתה זורם, חופשי, הנהר זורם מעצמו, אתה פשוט לא יוצר הפרעות, אתה לא דוחק בזרם להגיע למקום מסוים אתה פשוט זורם איתו. הזרימה איתו, ההירגעות בתוכו היא התורה הגדולה.

אם אתה מסוגל להגיד "כן" – קבלה עמוקה עולה בך.
אם אתה אומר "כן", אין לך ממה להיות מוטרד.
אם אתה אומר "כן", אין לך על מה להתלונן.
אם אתה אומר "כן", איך תוכל להיות אומלל?

הקבלה

הכל הוא כפי שהוא צריך להיות, אתה לא נלחם, אתה מקבל ותזכור – הקבלה הזו שונה מקבלה רגילה, בדרך כלל אדם מקבל עליו את המצב כשאין לו ברירה, וזו קבלה אימפוטנטית שלא מובילה אותך לשום מקום. אדם מקבל על עצמו את מה שקורה כשאין לו ברירה, כשהוא אבוד, כשאין לו יותר מה לעשות.

הקבלה של "התורה הגדולה" היא לא קבלה מהסוג הזה – היא מגיעה מתוך הגשמה מלאה, מתוך הכלה עמוקה, לא מתוך חוסר ברירה, תסכול או חוסר יכולת. היא באה כשאתה לא אומר "לא", היא עולה מתוך ההוויה שלך, ההוויה שלך היא זו שמסוגלת להכיל. לקבלה הזו יש יופי מיוחד, היא לא נכפת עליך ואתה לא מתאמן עליה. אם אתה מתאמן עליה היא תהיה פסולה, היא תהיה צבועה, אם אתה מתאמן עליה אתה תהיה חצוי בתוכך, על פני השטח אתה תראה קבלה אבל בפנים, עמוק בתוכך, עדיין תהיה סערה, עדיין תהיה הכחשה, עמוק בפנים אתה תרתח ותרצה להתפוצץ…

הקבלה הזו היא טוטאלית, היא לא מפצלת אותך. כל הדתות בעולם יצרו אנשים חצויים עם פיצול אישיות, הן הגדירו בך משהו טוב ומשהו רע, הן קובעות שאת הטוב יש להשיג ואת הרע יש להדחיק, הן יוצרות בך פיצול ומאבק ואז כמובן אתה מרגיש אשמה.

חלק טבעי

איך אתה אמור להדחיק ולבטל חלק ממך שהוא טבעי, אורגני ומולד בך?
איך אתה יכול להגיד שהוא רע ושיש להתנזר ממנו?
איך תוכל להרוס אותו?

שום דבר שתעשה לא ישנה את זה שהוא חלק טבעי ממך.
לא אתה בראת אותו, אתה פשוט גילית אותו בתוכך, הכעס קיים בך, הסקס קיים בך, הקנאה קיימת בך – אתה לא יצרת אותם, הם עובדה קיימת בחיים שלך, בדיוק כמו העיניים והידיים שלך. אתה יכול לכנות אותם בשמות, מכוערים, יפים או מה שבא לך, אבל אתה לא יכול להרוג אותם, אתה לא יכול להוציא אותם אל מחוץ לקיום.

"התורה הגדולה" אומרת שטרנספורמציה אפשרית והיא אפשרית רק כשאתה מקבל את עצמך במלאות. לפתע הכל מסתדר במקומו, פתאום הכל מוכל ונספג בך, הכעס מוכל ונספג בך, הקנאה מוכלת ונספגת בך. ואז, ללא ניסיון לחתוך ולהדחיק חלקים מתוכך, כל ההוויה שלך מסתדרת מחדש.

סדר חדש

כשאתה אומר "כן" להכל ומכיל את כל מה שיש, לפתע תראה שסדר חדש עולה בך.
איפה שהיה בך קודם רעש וחוסר נחת – עכשיו יש שקט והרמוניה. מה ההבדל בין רעש להרמוניה? זה הרי אותם גלי קול, הם רק מסודרים בצורה שונה. ברעש אין שום סנטר, הצלילים קיימים ללא שום סדר ושום סנטר, אם תצליח ליצור סדר וסנטר לצלילים הם יהפכו למוזיקה, לפתע סוג של אהבה תעטוף אותם ותחבר אותם ביחד. עכשיו הם גוף אחד וזה כל הקסם והאומנות של סידור צלילים ליצירה מוזיקלית – שכמו שאתה עכשיו זה רעש, ואין בזה שום דבר רע, פשוט אין לך סנטר, ברגע שיתגלה הסנטר שלך, הכל יסתדר במקומו והכל יהיה יפה.

כעס

כשהמאסטר כועס זה יפה, כשאתה כועס זה מכוער. הכעס הוא לא יפה ולא מכוער.
כשישו הופך שולחנות בבית המקדש יש בזה יופי מעודן – ישו יכול לכעוס, כי הכעס נהיה חלק מההוויה המלאה שלו. הוא לא דחה שום דבר, הוא קיבל את עצמו במלאות. המאסטרים של התורה הגדולה פראיים לחלוטין, יש בהם הכל והם לא דוחים דבר. המילים שלהם פוגעות בדיוק רב. אם תצליח להתקרב מספיק אל מאסטר כזה, תגלה בו את הלב הפתוח ביותר, אז תוכל להרגיש את המוזיקה שלו, את האהבה חסרת הגבולות שלו. אז פתאום תבין שהוא לא דוחה ולא מדחיק שום דבר… אפילו לא את האכזריות שבו.

אריה הוא יפה – אפילו לאכזריות שלו יש יופי מיוחד…
תוריד את האכזריות מהאריה ותקבל פוחלץ שנראה חיי אבל הוא לא באמת.

סקס

התורה הגדולה אומרת שאתה צריך לספוג לתוך הווייתך את הכל, תזכור – הכל. בלי שום התניה.
אתה צריך לספוג את הסקס, בכל דרך ובכל צורה שהוא רוצה להתגשם, ואז הוא נהפך לכוח אדיר בתוכך.

בודהה, ישו וכל המאסטרים הגדולים – מאיפה אתה חושב המשיכה המגנטית האדירה שלהם? סקס הוא מגנט אנושי, מספיק פעם אחת שעברת בדרכם ואתה נמשך לעולם אחר לגמרי. אתה נמשך מהעולם שלך ונכנס לעולם חדש, מה זה הכוח הזה? זה אותו סקס שעבר טרנספורמציה ועכשיו הוא ממגנט. הסקס מיתמר לאהבה ואהבה מיתמרת לחמלה.

תזכור את זה – התורה הגדולה מקבלת אותך במלאות, כשאתה בא אלי, אני מקבל אותך במלאות שלך. אני לא כאן כדי לעזור לך להדחיק משהו, אני כאן רק כדי לעזור לך לסדר את עצמך מחדש, למצוא את הסנטר של ההוויה שלך, ואני אומר לך – אתה תהיה עשיר יותר אם תספוג את הכעס לתוך הווייתך, אם תספוג את הסקס לתוכך – אתה תהיה עשיר יותר, אם תספוג את הקנא לתוכך.

טעם החיים

אלו הם התבלינים של החיים. זה יעשיר את טעם החיים שלך.
כעס במידה הנכונה זה דבר חשוב מאוד, אבל אם הוא משתלט עליך אז זה נהיה מכוער. בחיים פגשת אין ספור אנשים שניסו לסרס אותך, להגיד לך מה טוב ואיך צריך להתנהג: "תזרוק את הכעס כי הוא רע, תצמצם את הסקס כי הוא משחית", הם ילמדו אותך איך לחתוך את עצמך וכשהם יסיימו איתך אתה תישאר נכה, משותק, לא יישארו לך חיים לחיות, ככה חיים רוב האנשים בעולם – ככה נראית התרבות שלנו, נכה ומשותקת.

אם לא תהפוך את התורה הגדולה להיות הבסיס של ההוויה שלך אתה לעולם לא תהיה שלם, תמיד תדחה ותדחיק משהו, כי שום דבר אחר לא יקבל אותך במלאות כמו שאתה. תזכור שהקבלה שאנחנו מדברים עליה נובעת מתוך הקבלה המלאה של הווייתך, מתוך הבנה מלא של טבעך האמיתי, אתה חיי את חייך, אתה עובר דרכם, כל חלק בהם חייב להיחוות בצורה מלאה, כל טעם בהם חייב להיטעם – גם בחיפוש, גם בהליכה לאיבוד יש משמעות.

זכור, אם לעולם לא תלך לאיבוד אין סיכוי שתמצא את ההארה הגדולה שנמצאת בתוכך…

tantra-person-essence

שתפו עם חברים

צרו עמנו קשר

052-2447855